CCL-logo-w

Доєднуйтеся до спільноти Центру громадянських свобод!

про нас

Центр громадянських свобод – українська правозахисна організація створена у 2007 році. У 2022 році отримала Нобелівську премію миру.

Просуває реформи у сфері верховенства права, адаптує законодавство відповідно до стандартів прав людини, документує воєнні злочини у ході російської збройної агресії, навчає прав людини та демократії, моніторить діяльність поліції, судів та місцевого самоврядування. Організація бере активну участь у міжнародних мережах та солідарних діях для захисту прав людини в регіоні ОБСЄ.

Звичайні люди мають набагато більше впливу, ніж вони собі можуть уявити. Звичайні люди роблять надзвичайні речі.

правозахисниця, голова Центру громадянських свобод
matviichuk
Стажування

Стажування у Центрі громадянських свобод — перший крок на шляху до кар'єри у міжнародних організаціях та світових компаніях.

Наші інтерни допомагають у підготовці аналітичних матеріалів, а також беруть участь у зустрічах з іноземними партнерами та інституціями. Типові завдання включають написання есе, редагування текстів, фактчекінг, юридичні дослідження та українсько-англійський переклад. Стажування є неоплачуваним.

Для кого:

бакалаври, магістри, аспіранти, випускники, які скористалися правом на отримання академічної відпустки

Спеціальності:

право, політологія, міжнародні відносини, філософія, переклад, PR, а також науки гуманітарного профілю, релігієзнавство, історія, культурологія, філологія

Тривалість:

1-3 місяці

Формат:

офлайн та онлайн

волонтерство

Що таке волонтерство у Центрі громадянських свобод?

Це можливість знайомитися, дізнаватися нове та працювати з реальними ситуаціями. У нас ти зможеш знайти однодумців і долучитися до справи, яка має сенс та історичне значення.

16 000+

дзвінків обробили волонтери ініціативи Центру громадянських свобод «Євромайдан SOS», які працювали на гарячій лінії для допомоги постраждали та пошуку зниклих під час Революції гідності

100 000+

людей у 40 країнах взяли участь у кампанії #SaveOlegSentsov, організованій Центром громадянських свобод на підтримку політв'язня і режисера Олега Сенцова, якого звільнили у вересня 2019 року

74 000+

воєнних злочинів задокументувала ініціатива «Трибунал для Путіна», співзасновником якої є Центром громадянських свобод

500+

людей займалися громадським контролем судів, мирних зібрань та укриттів, бувши волонтерами групи громадського моніторингу ОЗОН Центру громадянських свобод

У центрі нашої діяльності – люди!

Вони надихають, дають ресурс та енергію, щоб об’єднувати спільноти й ініціювати потрібні зміни в суспільстві.

Відгуки наших волонтерів та стажерів

Денис Зейналов волонтер, Одеса, Україна

Такі організації як Центр громадянських свобод дозволяють підтримувати й розвивати демократію та вільне демократичне суспільство на тому рівні, який міг би дійсно забезпечити цінність свободи як явища кожному індивіду. Усвідомлення того, що мій внесок в діяльність Центру громадянських свобод – це внесок у свободу кожного громадянина – робить для мене волонтерство у цій організації надзвичайно важливим.

Катерина Свідерська стажерка, Монреаль, Канада

Стажування в Центрі громадянських свобод дозволило мені відкрити громадянське суспільство України та долучитися до нього через проєкти організації. Я познайомилася з вмотивованими правозахисниками, журналістами та активістами, які надихають мене.

Гаррет Волкер стажер, Каліфорнія, США

Я приєднався до Центру громадянських свобод, бо хотів підтримати команду, яка щодня бореться за мир і демократію. Як людина, яка вивчає міжнародне право, я зрозумів, як багато ви не можете навчитися в класі. У організації я отримав можливість інтерв’ювати людей, які стали жертвами воєнних злочинів, і зустрічатися з українськими та міжнародними офіційними особами. Це було найзначущіше літо, яке я міг провести.

Ольга Куно волонтерка, Київ, Україна

Спочатку я долучилася до моніторингу дій поліції на мирних зібраннях, щоб чомусь навчитися, якось реанімувати своє навчання в університеті. Мені було цікаво дізнаватися про стандарти роботи поліції, роль громадського контролю і власне мою роль у процесі. Я отримала багато яскравих спогадів з моніторингів і друзів, яким як і мені важлива тема свободи мирних зібрань. Пізніше мене зацікавив адвокаційний аспект — можливість реально впливати на поліцію та її роботу. Зараз під час війни це питання лишається актуальним, бо війна – це завжди певний регрес, зміщення пріоритетів. Якщо ми зараз перестанемо піклуватися про свободу мирних зібрань, то після нашої перемоги, коли буде дуже багато приводів протестувати, ми вже не будемо на такому гарному рівні й загроз для свободи може бути набагато більше.

Солен Женті стажерка, Брюссель, Бельгія

Я приєдналася до роботи Центру громадянських свобод як стажерка у 2021 році. Здобуті знання про політичну, правову та гуманітарну ситуацію в Україні, а також корисні навички роботи з місцевими громадськими організаціями та органами влади, дозволили мені пройти стажування у Генеральному директораті із зовнішньої політики та Східного партнерства Європейського Парламенту в Брюсселі. Зараз я працюю координаторкою програм в European Endowment For Democracy, приділяючи особливу увагу підтримці організацій громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та демократичних діячів в Україні та країнах Східної Європи.

Ірина Лукашенко волонтерка, Київ, Україна

Мені цікаво не просто дізнаватися про дотримання прав людини у конкретних ситуаціях, а й брати участь у тому, щоб ситуація покращувалась; бути частиною сили, яка допомагає державі ставати краще та йти вперед.